POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła Hitachi Yutaki

powietrze - woda

Modele serii Yutaki są pompami ciepła typu powietrze-woda. Pompa taka czerpie ciepło z powietrza, zamieniając je w energię do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Parownik pompy ciepła Hitachi

Ciepło z powietrza

Wentylatory przetaczają powietrze zewnętrzne przez parownik. Powietrze oddaje ciepło do czynnika chłodniczego w parowniku.Temperatura wrzenia czynnika chłodniczego jest bardzo niska (wynosi -53°C), przez co czynnik łatwo paruje.

Sprężarka pompy ciepła Hitachi

Sprężarka

Czynnik chłodniczy, rozprężony do fazy gazowej, trafia do sprężarki, która skrapla go i jednocześnie podnosi jego temperaturę.

UKŁAD WYMIANY CIEPŁA POWIETRZE-WODA PRZEJMUJE ENERGIĘ Z POWIETRZA ZEWNĘTRZNEGO, PRZEKAZUJĄC JĄ DO POMIESZCZEŃ W TRYBIE OGRZEWANIA — DZIAŁA ZAŚ ODWROTNIE PODCZAS CHŁODZENIA POMIESZCZEŃ.

RACHUNKI ZA OGRZEWANIE NIŻSZE NAWET O

0%
Schemat obiegu czynnika pompy ciepła Hitachi

Wymiana ciepła

Czynnik chłodniczy przepływając przez wymiennik jednostki wewnętrznej oddaje ciepło do obiegu wodnego. Ogrzewając wodę umożliwia pracę w trybie grzania budynku oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Opis procesu wymiany ciepła w pompie ciepła Hitachi Yutaki

Kolejny cykl procesu wymiany ciepła

Czynnik chłodniczy przepływa przez zawór rozprężny, w którym jego temperatura i ciśnienie maleją. Z zaworu trafia znów do parownika, i cykl wymiany ciepła rozpoczyna się od nowa.

ZALETY SERII YUTAKI

KLASA ENERGETYCZNA A+++

1 KW ENERGII ELEKTRYCZNEJ DAJE PONAD 5 KW ENERGII CIEPLNEJ

ENERGIA ODNAWIALNA TO GWARANCJA OSZCZĘDNOŚCI

Instalacja pompy ciepła odznacza się wysoką sprawnością energetyczną, ponieważ wytwarza więcej energii cieplnej, niż zużywa energii elektrycznej. Pompa ciepła Yutaki ze współczynnikiem wydajności COP = 5,25 pobiera zaledwie 20% energii elektrycznej, by pracować wydajnie. Pozostałych 80% energii czerpie z powietrza zewnętrznego — ta część energii jest zatem całkowicie za darmo.

Chłopiec stojący przy oknie

OPTYMALNA WYDAJNOŚĆ

Pompy ciepła Yutaki są stabilnymi źródłami ogrzewania, nawet przy skrajnie niesprzyjającej pogodzie, czyli w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. W takich warunkach maleje natomiast wydajność pomp ciepła konkurencyjnych marek — aby działały sprawnie, trzeba dostarczyć więcej energii elektrycznej, zwiększając zatem koszty eksploatacji.

NOWE, KOMPAKTOWE, LEKKIE MODELE

Mniejsze gabaryty i ciężar pompy ciepła ułatwiają znacznie jej transport i montaż. Są na tyle niewielkie, że można zainstalować je np. w kuchni. Akcesoria do pomp serii Yutaki pasują do wszystkich ich modeli, co znacznie ułatwia wykonanie instalacji i jej konserwację.

Kuchnia i jadalnia

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ TECHNOLOGII INWERTEROWEJ

HITACHI używa w pompach ciepła sprężarek scroll napędzanych inwerterowo. Zwiększa to, w porównaniu z tradycyjnie napędzanymi sprężarkami, wydajność instalacji nawet o 30%. Sprzyja to większej oszczędności energii, a także wydłuża trwałość użytkową instalacji.

HITACHI GWARANTUJE WYDAJNĄ PRACĘ SWOICH POMP CIEPŁA NAWET W TEMPERATURZE ZEWNĘTRZNEJ DO -25°C*.

* Akcesoria w oddzielnej sprzedaży.

WYŻSZA WYDAJNOŚĆ, MNIEJSZE ZUŻYCIE

Porównując pompę ciepła powietrze - woda serii Yutaki z pompą ciepła marki konkurencyjnej o tej samej mocy, to pompa firmy HITACHI wyróżnia się znacznie mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Dlaczego? Ponieważ nie wymaga dogrzewania elektrycznego podczas niskich temperatur zewnętrznych — nie licząc bardzo silnych mrozów.

Dziewczyna leżąca na podłodze

ODWRACALNY CYKL CIEPLNY: CIEPŁO ZIMĄ, CHŁÓD LATEM

Pompa ciepła może również chłodzić w tzw. odwróconym cyklu cieplnym — jeśli wyposażona jest w zakupiony oddzielnie zestaw do chłodzenia. Podłączone wówczas do układu ogrzewanie podłogowe, które daje ciepło zimą, błędzie chłodziło latem, sprzyjając komfortowi cieplnemu w domu przez cały rok. Ogrzewanie podłogowe można w trybie chłodzenia zastąpić np. klimakonwektorem.

BARDZO SZYBKA I PROSTA KONFIGURACJA INSTALACJI ZA POMOCĄ KREATORA

JEDEN STEROWNIK, WSZYSTKIE FUNKCJE POD RĘKĄ

Sterownik YUTAKI umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji pracy i regulacji instalacji: ogrzewania, klimatyzacji, przygotowania c.w.u., ogrzewania kolektorami słonecznymi i podgrzewania wody w basenie. Sprawdza się nawet w roli termostatu pokojowego — sterownik można wyjąć z panelu przedniego i umieścić w dowolnym pomieszczeniu. W ten sposób można regulować temperaturę w dwóch lub trzech pomieszczeniach (wymagany zestaw do regulacji temperatury w drugim obiegu*).

* Akcesoria w oddzielnej sprzedaży.

Nowoczesny dom jednorodzinny z pompą ciepła

ŁATWA OBSŁUGA TECHNICZNA

Pompa ciepła wyposażona jest w zawór kulowy obiegu wody z wymiennym filtrem, którego stan łatwo jest skontrolować. Filtr można równie łatwo wyjąć i wyczyścić — nie ingerując w obieg grzewczy wody. Zastosowany zawór wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji i łatwiejszy montaż instalacji — jednocześnie wymaga niewiele miejsca. Zmniejsza również straty ciśnienia w instalacji.

Zawór kulowy w pompie ciepła Hitachi
Schemat zamkniętego zaworu kulowego
Schemat zaworu kulowego przy pompie ciepła

APLIKACJA HITACHI HI-KUMO

REGULACJA TEMPERATURY Z KAŻDEGO MIEJSCA, NAWET POZA DOMEM.

Wracając do domu po długiej nieobecności, chcesz wejść do przytulnie ciepłego wnętrza. Być może chcesz od razu wykąpać się w basenie pełnym wody — podgrzanej natychmiast do idealnej temperatury. Wszystko to jest możliwe z aplikacją mobilną HITACHI Hi-Kumo, dzięki której możesz sterować pracą pomp ciepła Yutaki z dowolnego miejsca na świecie.

Zdalne sterowanie instalacją c.o. i klimatyzacją wymaga podłączenia modemu Yutaki Hi-Box i pobrania aplikacji na komputer, tablet lub smartfon.

W CZYM MOŻEMY POMÓC?

Smartfon z aplikacją sterowania klimatyzacją Hitachi

Włączaj i wyłączaj ogrzewanie lub klimatyzację gdziekolwiek jesteś.

Programator temperatury w smartfonie

Programuj temperaturę powietrza w jednym lub kilku pokojach, by cieszyć się maksymalnym komfortem już od progu mieszkania (z regulacją wedle harmonogramu wakacyjnego i tygodniowego).

Aplikacja do sterowani klimatyzacją Hitachi

Aplikacja błyskawicznie wykrywa usterki instalacji i ułatwia szybki odczyt kodów i alarmów.

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo z: